AD 8 code

Ζητούνται Βοηθοί Νοσηλευτές/τριες

Ιδιωτικό Νοσοκομείο Ευαγγελισμός: Ζητούνται Βοηθοί Νοσηλευτές/τριες – Πάφος

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Ευαγγελισμός αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα και άρτια εξοπλισμένα Ιδιωτικά Νοσηλευτήρια στην Κύπρο. Βρίσκεται στο κέντρο της επαρχίας Πάφου και παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες υγείας. Στα πλαίσια επέκτασης και ανάπτυξης, αναζητά Βοηθούς Νοσηλευτές/τριες για πλήρη απασχόληση για τα τμήματα:

  • Εντατικής Θεραπείας
  • Γενικής Νοσηλευτικής Μονάδας-Καρδιολογικό

Καθήκοντα/Ευθύνες

  • Εκτελεί τα καθήκοντα του/της με επαγγελματικό τρόπο, σύμφωνα με τις διαδικασίες του Νοσηλευτικού τμήματος.
  • Διατηρεί καθαρό και τακτικό το άμεσο περιβάλλον του ασθενούς.
  • Βοηθά στην μεταφορά των ασθενών από και προς το τμήμα για την ενέργεια εξετάσεων.
  • Βοηθά στην προετοιμασία χώρου/εξοπλισμού για την εισαγωγή ασθενή (π.χ. ετοιμασία κλίνης, θερμοκοιτίδας, συσκευών, χειρουργικής αίθουσας/φορείου κ.λπ.).
  • Μετέχει στην μετακίνηση/κινητοποίηση του ασθενή, εντός και εκτός κλίνης, και στη διασφάλιση της άνεσης και ασφάλειας του σε διάφορες διαδικασίες.
  • Προετοιμάζει και βοηθά τον ασθενή για σίτιση, ετοιμάζει πρόγευμα και σερβίρει τα γεύματα και απομακρύνει τους δίσκους σερβιρίσματος.
  • Ανταποκρίνεται σε κλήσεις του ασθενή και αναφέρει αμέσως στο νοσηλευτικό προσωπικό, οτιδήποτε παρατήρησε ή ήλθε στην αντίληψη του, που να θέτει σε κίνδυνο την υγεία και την ασφάλεια του ασθενή.
  • Τοποθετεί, βοηθά στη χρήση, απομακρύνει και καθαρίζει σκωραμίδες, ουροδοχεία, πτυελοδοχεία, καρέκλες τουαλέτες (commode). Μετά από οδηγίες νοσηλευτικού προσωπικού αδειάζει/αλλάζει ασκούς παροχετεύσεων/ουροσυλλέκτες και αναφέρει ανάλογα.
  • Καθαρίζει και μετέχει στο στρώσιμο κλινών συμπεριλαμβανομένων εξεταστικών και χειρουργικών κλινών, φορείων, με ή χωρίς ασθενή και τις μετακινεί αναλόγως αναγκών εντός/εκτός του Τμήματος.
  • Οποιαδήποτε άλλη εργασία του ανατεθεί από την Νοσηλευτική Διεύθυνση.

Ελάχιστες Απαιτήσεις:

  • Απολυτήριο Μέσης Εκπαίδευση
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Επιπρόσθετα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση.

Τι προσφέρουμε:

  • Απολαβές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • 13ος Μισθός.
  • Συμμετοχή σε πρόγραμμα συνεχούς εκπαίδευσης.
  • Επιδόματα Βάρδιας.
  • 25 ημέρες άδειας ανάπαυσης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο careers@evangelismos.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”