AD 8 code

Ζητείται Ανώτερος Λογιστικός Λειτουργός

Χρ. Γ. Παπαλοΐζου Λτδ: Ζητείται Ανώτερος Λογιστικός Λειτουργός – Λευκωσία

Η φαρμακευτική εταιρεία Χρ. Γ. Παπαλοΐζου Λτδ η οποία ασχολείται με την εισαγωγή και τη διανομή φαρμακευτικών προϊόντων και συμπληρωμάτων διατροφής , επιθυμεί να προσλάβει Ανώτερο Λογιστικό Λειτουργό µε έδρα τη Λευκωσία.

Η θέση αναφέρεται στην Ανώτερη Διευθύντρια Οικονομικών και Διοίκησης.

Κύρια Καθήκοντα

  • Παρακολούθηση και ενημέρωση των λογαριασμών της Εταιρείας
  • Προετοιμασία/Παρακολούθηση των μηνιαίων οικονομικών καταστάσεων
  • Προετοιμασία και υποβολή του Φ.Π.Α της Εταιρείας
  • Συνεχής παρακολούθηση των λογαριασμών των πελατών και προμηθευτών συμπεριλαμβανομένων και των μηνιαίων συμφιλιώσεων
  • Προετοιμασία και πληρωμή της μισθοδοσίας
  • Προετοιμασία και παρακολούθηση του προϋπολογισμού της Εταιρείας (συμπεριλαμβανομένου του ταμειακού προϋπολογισμού)
  • Συντονισμό και διαχείριση των προϊόντων της Εταιρείας για να εξασφαλίσει ομαλές διαδικασίες εφοδιαστικής αλυσίδας
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των διαδικασιών εσωτερικού ελέγχου (οικονομικές , μισθοδοσίας , logistics και procurement )

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο πανεπιστημίου στους κλάδους Λογιστική, Χρηματοοικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή άλλους συναφείς κλάδους.
  • Επαγγελματικό προσόν ACA / ACCA / CPA
  • Προηγούμενη πείρα, τουλάχιστον 3-5 χρόνων, στον συγκεκριμένο κλάδο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Καλή γνώση των Διεθνών Προτύπων Χρηματοοικονομικής Αναφοράς (ΔΠΧΑ) και των Κυπριακών φορολογικών αρχών
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών (Microsoft office)
  • Προηγούμενη πείρα στα logistics και το σύστημα SAP θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα

Ωφελήματα

  • Ελκυστικός μισθός (συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού)
  • Ετήσιο επίδομα παραγωγικότητας (bonus)
  • Ταμείο προνοίας
  • Δυνατότητα τηλεργασίας

Αιτήσεις

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο hr@papaloizou.com με τίτλο: “anergosjobs.com” το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2024.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλ. 22490305.

Post expires at 8:38am on Saturday July 6th, 2024