AD 8 code

Θέση Γραμματέας

Κάνε το Επόμενο Βήμα στην Καριέρα σου, γίνε μέλος στην Ομάδα μας!

Περιγραφή Θέσης:

Στη δικηγορική εταιρεία Chambersfield Economides Kranos, αναζητούμε νέο μέλος στην ομάδα μας, στη θέση Γραμματεία Δικηγορικού Γραφείου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Δίπλωμα σε γραμματειακές ή άλλες αντίστοιχες σπουδές
  • Προηγούμενη εμπειρία σε δικηγορική εταιρεία .
  • Άριστη χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (προφορικώς και γραπτώς)
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικές ικανότητες.
  • Ικανότητα προτεραιοποίησης και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων.
  • Δεξιότητα παραγωγικής διαχείρισης του χρόνου.
  • Χρήση Microsoft office (word, excel, outlook)
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Καθήκοντα:

  • Ανάληψη γενικών καθηκόντων γραμματειακής φύσεως, όπως διαχείριση αλληλογραφίας και προετοιμασία εγγράφων.
  • Καταχώρηση εγγράφων στο Δικαστήριο και/ή σε Κυβερνητικές Υπηρεσίες
  • Αρχειοθέτηση.
  • Υποστήριξη στην ομαλή λειτουργία του γραφείου.
  • Συνεργασία με την ομάδα νομικών για την παροχή υποστήριξης.
  • Απάντηση σε και διεξαγωγή τηλεφωνικών κλήσεων.
  • Διαχείριση της διευθέτησης ραντεβού/ συναντήσεων.

Πληροφορίες Απασχόλησης:

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης Απασχόληση

Τοποθεσία: Λεμεσός

Ωράριο Εργασίας

Δευτέρα – Πέμπτη 08:00-13:00 & 14:00-17:00

Παρασκευή 08:00-13:00

Προώθησέ μας το βιογραφικό σου σημείωμα (CV) στο careers@eklawyers.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

Post expires at 8:36pm on Friday August 23rd, 2024