AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

Stavros Demosthenous Contractors: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λεμεσός

Η εργοληπτική εταιρεία Σταύρος Δημοσθένους αναζητεί Λειτουργό Λογιστηρίου, με βάση τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στη Λεμεσό.

Σκοπός Εργασίας:

Ο/Η λειτουργός λογιστηρίου παρέχει υποστήριξη στο τμήμα Λογιστηρίου, μέσα από τη διαχείριση λογιστικών καταστάσεων, υποστηρίζει τις λειτουργίες του λογιστηρίου, και συμβάλλει στη διασφάλιση της ομαλής και αποτελεσματικής λειτουργίας του τμήματος.

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών.
  • Συμφωνία λογαριασμών Πιστωτών και Χρεωστών.
  • Συμφωνία Τραπεζικών λογαριασμών.
  • Έκδοση τιμολογίων, είσπραξη οφειλών και ενημέρωση λογιστικών αρχείων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο λογιστικής και/ή δίπλωμα Higher ή Intermediate.
  • Απαραίτητη, προηγούμενη εργασιακή εμπειρία.
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και συγκεκριμένα γνώση Microsoft Office.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας.
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική ικανότητα, μεθοδικότητα και υπευθυνότητα.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως απστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στo ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: christakis@sdcontractors.com.cy, με τίτλο: “anergosjobs.com” μεχρι τις 31 Αυγούστου 2024.