AD 8 code

Alokozay General Trading (Cyprus) Ltd: Θέση Εργασίας

Alokozay General Trading (Cyprus) Ltd: Θέση Εργασίας – Λεμεσός

Υπεύθυνος/η Αποθήκης/ Στόλου Οχημάτων

Η Εταιρεία Alokozay General Trading (Cyprus) Ltd ζητά να προσλάβει άτομο για την θέση Υπεύθυνου Αποθήκης/ Στόλου Οχημάτων για πλήρη απασχόληση στη Λεμεσό.

Περιγραφή θέσης:

  • Οργάνωση αποθήκης και τακτοποίηση εμπορευμάτων.
  • Έλεγχος παραγγελιών και οργάνωση διανομής.
  • Ενημέρωση λογισμικού διαχείρισης αποθεμάτων
  • Παραλαβή και διαχείριση εμπορευματοκιβωτίων
  • Ευθύνη για το απόθεμα της αποθήκης
  • Τακτική απογραφή αποθέματος και προετοιμασία παραγγελιών.
  • Προβλέψεις Παραγγελιών και παρακολούθηση αναμενόμενων παραλαβών
  • Επικοινωνία με την ομάδα πωλήσεων
  • Στενή συνεργασία με την διεύθυνση το λογιστήριο και το τμήμα πωλήσεων
  • Έλεγχος και παρακολούθηση του στόλου αυτοκινήτων ώστε να γίνεται σωστή και τακτική συντήρηση.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση με ανάλογες ευθύνες
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών Microsoft Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, εμπιστευτικότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα αναλυτικής σύνταξης αναφορών προς τη διοίκηση
  • Τριτοβάθμια εκπαίδευση (τίτλος σπουδών του κλάδου ή παρεμφερής θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Εμπειρία σε λογισμικό διαχείρισης αποθεμάτων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ικανότητα χρήσης περονοφόρου (Fork Lift)

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Πενθήμερη Εργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως στείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση career@alokozay.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com” ή στο φαξ 25040959