AD 8 code

Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας: Θέση Εργασίας (2)

Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

H εταιρεία Nicosia For Art, θυγατρική εταιρεία του Δήμου Λευκωσίας, δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση θέσης Λειτουργού Παραγωγής με
σύμβαση ιδιωτικού δικαίου με τελευταία ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων την 23η Αυγούστου 2024.

Η εταιρεία έχει αναλάβει την ετοιμασία της αίτησης της Επαρχίας Λευκωσίας για τον τίτλο της Πολιτιστικής Πρωτεύουσας της Ευρώπης
2030 (ΠΠΕ2030). Η εταιρεία διαχειρίζεται το Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας (ΔΘΛ), διοργανώνει το Διεθνές Φεστιβάλ Λευκωσίας (ΔΦΛ) και
σειρά άλλων πολιτιστικών δράσεων.

Η υποβολή γίνεται μόνο μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με την ένδειξη «Θέση Λειτουργού Παραγωγής» στην διεύθυνση
theatre@nicosiamunicipality.org.cy. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ απευθυνθείτε στο τηλέφωνο (+357) 99080865.

Καθήκοντα και ευθύνες:

Ο/η Λειτουργός Παραγωγής αναφέρεται στο Γενικό Διευθυντή και εκτελεί καθήκοντα που ενδεικτικά περιλαμβάνουν τα ακόλουθα:
1. Οργάνωση, συντονισμό και διεξαγωγή του ΔΦΛ και των άλλων φεστιβάλ/ παραγωγών της εταιρείας.
2. Προκαταρτική αξιολόγηση των καλλιτεχνικών προτάσεων που κατατίθενται στην εταιρεία.
3. Έρευνα αναφορικά με το καλλιτεχνικό πρόγραμμα της ΠΠΕ2030, του ΔΘΛ, του ΔΦΛ, παράλληλες δράσεις και εκδηλώσεις κτλ.
4. Επικοινωνία με καλλιτέχνες, δημιουργούς, φεστιβάλ από το εξωτερικό για διαμόρφωση της βάσης και των προυποθέσεων πάνω στις
οποίες θα πραγματοποιηθεί η εκάστοτε συνεργασία.
5. Ετοιμασία και παρακολούθηση του προυπολογισμού της κάθε παραγωγής/ φεστιβάλ που διοργανώνει η εταιρεία.
6. Συντονισμός χώρων κοινού και προγραμματισμός/συντονισμός ομάδας ταξιθετών.
7. Οποιαδήποτε καθήκοντα του/της ανατεθούν από τον Γενικό Διευθυντή της εταιρείας.

Απαιτούμενα Προσόντα:
1. Πανεπιστημιακό δίπλωμα σε οποιοδήποτε κλάδο
2. Δύο (2) χρόνια προυπηρεσίας στον ευρύτερο χώρο του πολιτισμού σε ρόλους που να περιλαμβάνουν μέρος ή το σύνολο των πιο
πάνω καθηκόντων.
3. Πολύ καλή γνώση του τομέα των παραστατικών τεχνών στην Κύπρο και το εξωτερικό.
4. Πολύ καλή γνώση (στο γραπτό και προφορικό λόγο) της Ελληνικής και της Αγγλικής. H αρκετά καλή γνώση και άλλων γλωσσών θα
θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
5. Πολύ καλές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες.
6. Μεθοδικό άτομο με ικανότητες συντονισμού, οργάνωσης και προγραμματισμού.
7. Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft office)
8. Ακεραιότητα χαρακτήρα, πρωτοβουλία, δημιουργικότητα, ευελιξία, ομαδικότητα, υπευθυνότητα και ευθυκρισία

Στον/στην επιτυχόντα/ επιτυχούσα υποψήφιο/α θα προσφερθεί ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων ανάλογο των
προσόντων του/της.

Σημείωση:
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλουν γραπτώς: το βιογραφικό τους σημείωμα με λεπτομέρειες σχετικά με τα καθήκοντα
εργασίας που σχετίζονται με τη θέση, αντίγραφα πτυχίων πανεπιστημίου και γλωσσικών πιστοποιητικών και επιστολές βεβαιώσεων από
προηγούμενους εργοδότες για πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης. Τα σχετικά πρωτότυπα θα πρέπει να παρουσιαστούν όταν
ζητηθούν για έλεγχο.
Αιτήσεις που δεν θα είναι δεόντως συμπληρωμένες και δεν θα συνοδεύονται από όλα τα απαιτούμενα πιστοποιητικά ακαδημαικών και
άλλων συναφών προσόντων, περιλαμβανομένων βεβαιώσεων για πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης, δεν θα ληφθούν υπόψη.
Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν άκρως εμπιστευτικές και θα τύχουν απόλυτης εχεμύθειας

Post expires at 10:01am on Tuesday September 24th, 2024