AD 8 code

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Θέση Γραφειακού Προσωπικού

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Θέση Γραφειακού Προσωπικού – Λευκωσία

Ο Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου, μη-κερδοσκοπικός οργανισμός με περισσότερα από 50 χρόνια προσφοράς,  προσφέρει προγράμματα και υπηρεσίες που στόχο έχουν τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων με εμπειρία καρκίνου και των οικογενειών τους. Είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών, με εργασιακό περιβάλλον που υποστηρίζει την αξιοπρέπεια και το σεβασμό.

Ο Σύνδεσμος δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση θέσης γραφειακού προσωπικού για την κάλυψη των αναγκών γραμματειακής υποστήριξης και εκτέλεσης εργασιών αναγκαίες στην εύρυθμη λειτουργία του Συνδέσμου.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και εισερχόμενων ηλεκτρονικών μηνυμάτων
  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση επισκεπτών
  • Καταχώρηση, οργάνωση και τήρηση αρχείων
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Ετοιμασία/δακτυλογράφηση επιστολών, σημειωμάτων, εγγράφων ή παρουσιάσεων, βάσει οδηγιών ή προτύπων
  • Εκτέλεση οποιωνδήποτε άλλων γραφειακών εργασιών ανατεθούν
  • Τήρηση των διαδικασιών του Συνδέσμου

Απαιτούμενα Προσόντα και Ικανότητες

  • Απολυτήριο αναγνωρισμένης Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης
  • Δίπλωμα στις γραμματειακές σπουδές