AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Δημοσίων Σχέσεων

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Ζητείται Λειτουργός Δημοσίων Σχέσεων – Λεμεσός

Θέση Λειτουργού Δημοσίων Σχέσεων Επαρχία Λεμεσού

Ο Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου για περισσότερα από 50 χρόνια, συμβάλει στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων με εμπειρία καρκίνου και των οικογενειών τους. Ο Σύνδεσμος προσφέρει καθημερινά δωρεάν υπηρεσίες Ανακουφιστικής Φροντίδας σε κάθε πόλη και χωριό του τόπου μας. Παράλληλα διοργανώνει προγράμματα ενημέρωσης και διαφώτισης για το ευρύτερο κοινό. Πάντα με αφοσίωση προς την τοπική κοινωνία, δέσμευση μας είναι να παρέχουμε φροντίδα από καρδιάς.

Γίνε μέρος της ομάδας

Ο/Η Λειτουργός Δημοσίων Σχέσεων Επαρχίας Λεμεσού συμβάλλει στην υλοποίηση της στρατηγικής επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων του Συνδέσμου, εκπροσωπεί το Σύνδεσμο στην τοπική κοινότητα, σε συνεργάτες,  χορηγούς και σε εκδηλώσεις, προβάλλοντας  τις υπηρεσίες, τους στόχους και γενικά το έργο του Συνδέσμου. Προγραμματίζει και διοργανώνει δραστηριότητες που στοχεύουν στην εξεύρεση οικονομικών πόρων για  την οικονομική ενίσχυση και λειτουργία των υπηρεσιών του Συνδέσμου. Υπάγεται στην Υπεύθυνη Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων.  Εργάζεται στενά με την Επαρχιακή Επιτροπή για την υλοποίηση του Σχεδίου Δράσης που θα καθορίζεται για την Επαρχία.

O Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών και το εργασιακό περιβάλλον υποστηρίζει με ευλάβεια την αξιοπρέπεια και τον σεβασμό. Αν θέλεις να γίνεις μέρος μιας δεμένης ομάδας και πληροίς τα πιο κάτω προσόντα και ικανότητες στείλε μας το βιογραφικό σου.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Διατήρηση των σχέσεων του Συνδέσμου με υφιστάμενους υποστηρικτές και υποβολή εισηγήσεων για τρόπους ενίσχυσης και ενδυνάμωσης τους
  • Εντοπισμό κατάλληλων ευκαιριών χρηματοδότησης από πιθανούς νέους χορηγούς  με στόχο την ανάπτυξη συνεργασίας  τους με το  Σύνδεσμο
  • Συνεισφορά με νέες ιδέες και ευκαιρίες εξεύρεσης οικονομικών πόρων για εμπλουτισμό του ετήσιου ημερολογίου εκδηλώσεων της Επαρχίας
  • Διοργάνωση εκδηλώσεων σε συνεργασία με το προσωπικό και τους εθελοντές της Επαρχίας
  • Στενή συνεργασία με την Επαρχιακή Επιτροπή, εθελοντές και υποστηρικτές για υλοποίηση του καθορισμένου προγράμματος εκδηλώσεων
  • Προώθηση των εκδηλώσεων της Επαρχίας με όλα τα διαθέσιμα μέσα, σύμφωνα με την πολιτική του Συνδέσμου
  • Ετοιμασία προωθητικού υλικού για προβολή των εκδηλώσεων και άλλων δράσεων  της Επαρχίας
  • Εκπροσώπηση του Συνδέσμου σε εκδηλώσεις
  • Συντήρηση βάσης δεδομένων του Συνδέσμου για τον τομέα δραστηριοτήτων και ετοιμασία σχετικών εκθέσεων
  • Ετοιμασία παρουσιάσεων, δελτίων τύπου, και ομιλιών για εκδηλώσεις και δράσεις που διεξάγονται στην Επαρχία
  • Συμβολή στην προσέλκυση νέων εθελοντών και συντονισμός της ομάδας εθελοντών για στήριξη εκδηλώσεων

Προσόντα και Ικανότητες

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου στον τομέα των Δημοσίων Σχέσεων, της Επικοινωνίας ,Μάρκετινγκ ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας στο τομέα της Επικοινωνίας ή Δημοσίων Σχέσεων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα παρουσίασης σε κοινά
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, με υπευθυνότητα και πρωτοβουλία
  • Δημιουργικότητα και προσαρμοστικότητα
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης υπολογιστή (MS Office)
  • Δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα και πνεύμα συνεργασίας
  • Δίπλωμα Οδήγησης

Διαδικασία Πρόσληψης

Παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε και αποστείλετε, το έντυπο πρόσληψης του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου, το οποίο μπορείτε να προμηθευτείτε από την ιστοσελίδα του Συνδέσμου www.anticancersociety.org.cy, το βιογραφικό σας σημείωμα και τα απαραίτητα πιστοποιητικά, στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@anticancersociety.org.cy με αριθμό αναφοράς 13VAC24, μέχρι την Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου, 2024.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.

Post expires at 7:13am on Sunday September 15th, 2024