AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας / Δικηγορική Υπάλληλος

P. Tsangaris & Associates LLC: Ζητείται Γραμματέας / Δικηγορική Υπάλληλος – Λεμεσός

Η δικηγορική εταιρεία P. Tsangaris & Associates LLC, με έδρα τη Λεμεσό, επιθυμεί να προσλάβει Γραμματέα / Δικηγορική Υπάλληλο για την ενίσχυση της ομάδας της.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 3-5 χρόνια εμπειρίας σε παρόμοια θέση.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πτυχίο ή Δίπλωμα σε Σπουδές Γραμματείας ή Διοίκησης θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Γνώσεις Ρωσικής γλώσσας θα θεωρηθούν επιπλέον πλεονέκτημα.
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Office (Word, Excel, Outlook, κ.λπ.).
  • Εμπειρία με ηλεκτρονικά συστήματα καταχώρησης εγγράφων για τη διαχείριση δικαστικών υποθέσεων (i-Justice).
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες.
  • Κατανόηση κανόνων εμπιστευτικότητας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συνεργασία και υποστήριξη δικηγόρων και γραμματειακού προσωπικού.
  • Εκτέλεση γενικών διοικητικών και γραφειακών καθηκόντων.
  • Διαχείριση ημερολογίων και επίβλεψη συντήρησης του γραφείου.
  • Υλοποίηση εργασιών εκτός γραφείου.
  • Δακτυλογράφηση, φωτοτύπηση και αποθήκευση εγγράφων.
  • Υποδοχή επισκεπτών, πελατών και συνεργατών.
  • Προετοιμασία αιθουσών συναντήσεων και διαχείριση υποδοχής.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και αλληλογραφίας (emails, επιστολές κτλ).
  • Διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στα συστήματα I-JUSTICE και ZYGOS.
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων και διαχείριση αρχείων γραφείου.
  • Υποστήριξη στην προετοιμασία δικαστηριακών εγγράφων και εντύπων.
  • Διαχείριση αρχείων δικαστηριακών υποθέσεων.

Ώρες Εργασίας:

  • Δευτέρα – Πέμπτη: 8:00 – 13:00 και 15:00 – 18:00
  • Παρασκευή: 8:00 – 14:00

Αμοιβή & ωφελήματα: Αναλόγως πείρας και προσόντων.

Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας και συνοδευτική επιστολή στο admin@tsangarislegal.com, με τίτλο: “Γραμματέας – anergosjobs.com”

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν με αυστηρή εμπιστευτικότητα.

Post expires at 8:01pm on Wednesday October 2nd, 2024