AD 8 code

ΚΥΣΟΑ: Θέσεις Εργασίας

ΚΥΣΟΑ: Θέσεις Εργασίας – Λευκωσία

Κενές θέσεις Λειτουργών και Συμβούλων Υποστήριξης Λήψης Αποφάσεων Ατόμων με Αναπηρίες

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα/πτυχίο ή ισότιμο προσόν στην Ψυχολογία ή Κοινωνική Εργασία ή Κοινωνιολογία ή Κοινωνική Πολιτική και Αναπηρία ή Ενιαία Εκπαίδευση ή τις Σπουδές στην Αναπηρία ή τα Ανθρώπινα Δικαιώματα,
  • Μεταπτυχιακός τίτλος ή επαγγελματική πείρα τουλάχιστον ενός χρόνου σε θέματα αναπηρίας ή γνώση εναλλακτικών μεθόδων επικοινωνίας όπως η EasytoRead, η Νοηματική Γλώσσα, η Γραφή Braille, η Επαυξητική Εναλλακτική Επικοινωνία (ACC), Makaton, Pecs και άλλα, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν,
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Ηλεκτρονικού Υπολογιστή και των βασικών λογισμικών προγραμμάτων,
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας,
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα,οργανωτική ικανότητα, εχεμύθεια, υπευθυνότητα,
  • Ικανότητες επικοινωνίας και προσέγγισης προς τα άτομα με αναπηρίες στη βάση των αρχών και αξιών που καθορίζει η Σύμβαση των Ηνωμένων Εθνών για τα Δικαιώματα των Ατόμων με Αναπηρίες.

Καθήκοντα

Κάθε Λειτουργός/Σύμβουλος παρέχει τις πιο κάτω υπηρεσίες στους πολίτες με αναπηρίες:

  • Ενημερώνει για ωφεληματικά δικαιώματα, υποστηρικτικές υπηρεσίες, κοινωνικές παροχές, εύλογες προσαρμογές κλπ.
  • Υποστηρίζει τη λήψη αποφάσεων με γνώμονα τον σεβασμό προς τα δικαιώματα του ατόμου, τη βούληση και τις προτιμήσεις του,
  • Ετοιμάζει εκθέσεις για τις υπηρεσίες που παρέχονται.

Μπορείτε να υποβάλετε ιδιόχειρη αίτηση, επισυνάπτοντας οποιαδήποτε πιστοποιητικά, που φανερώνουν τα προσόντα σας, μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου, 2024, στον Γενικό Γραμματέα της ΚΥΣΟΑ στην ηλεκτρονική διεύθυνση: info@kysoa.org.cy με τίτλο: “anergosjobs.com” ή με τηλεομοιότυπο στο 22318463 ή στη διεύθυνση Τ.Θ. 23513, 1684 Λευκωσία.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν απόλυτης εχεμύθειας.

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο 22318465, ώρες γραφείου.

Post expires at 9:11pm on Friday October 4th, 2024