AD 8 code

Ζητούνται Αρχιτέκτονες / Σχεδιαστές

ATLASPANTOU CO LTD: Ζητούνται Αρχιτέκτονες / Σχεδιαστές – Λευκωσία

Η ATLASPANTOU CO LTD, μια από τις μεγαλύτερες Κατασκευαστικές Εταιρίες με δραστηριότητες σε όλη την Κύπρο, λόγω επέκτασης  των εργασιών της και ανάληψης νέων έργων, ζητά για άμεση πρόσληψη Αρχιτέκτονες / Σχεδιαστές για Λευκωσία.

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν τα ακόλουθα προσόντα:

  • Δίπλωμα Αρχιτέκτονα ή Σχεδιαστή
  • Προηγούμενη εμπειρία σε παρόμοια θέση, κατά προτίμηση στον κατασκευαστικό ή εργοληπτικό τομέα
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων CAD (AutoCAD)
  • Εμπειρία στην επίβλεψη και παρακολούθηση κατασκευαστικών έργων στο εργοτάξιο
  • Ικανότητα ανάγνωσης και ερμηνείας τεχνικών σχεδίων και προδιαγραφών
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα συνεργασίας με πελάτες και αρχιτέκτονες
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Καθήκοντα, μεταξύ άλλων:

  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη αρχιτεκτονικών σχεδίων και λεπτομερειών, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και απαιτήσεις των έργων
  • Συνεργασία με πολιτικούς μηχανικούς, ηλεκτρολόγους/ μηχανολόγους και άλλους ειδικούς για την ανάπτυξη των σχεδίων και την επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Προετοιμασία και παρουσίαση σχεδίων και αναφορών σε πελάτες και επιβλέποντες μηχανικούς
  • Διασφάλιση της ποιότητας των κατασκευαστικών λεπτομερειών και της ορθής εφαρμογής τους στα έργα
  • Υποστήριξη στη διαχείριση της αλληλογραφίας που σχετίζονται με τα έργα
  • Έλεγχος στατικών σχεδίων σε σύγκριση με αρχιτεκτονικά σχέδια
  • Και άλλα που έχουν σχέση με την συνήθη πρακτική του επαγγέλματος

Στα άτομα που θα επιλεγούν θα προσφερθούν πολύ ικανοποιητικές απολαβές και άλλα ωφελήματα ανάλογα με τα προσόντα και πείρα.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής αξιολόγησης και μεταχείρισης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους (C.V.), στο email: careers@atlaspantou.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

Post expires at 7:48pm on Wednesday November 20th, 2024