AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Προσφορών και Συντονισμού Έργων

ΙΜΗ: Ζητείται Λειτουργός Προσφορών και Συντονισμού Έργων – Λευκωσία

Η ΙΜΗ ζητά να προσλάβει:

ΛΕΙΤΟΥΡΓΌ ΠΡΟΣΦΟΡΏΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΎΈΡΓΩΝ

Καθήκοντα:
• Παρακολούθηση και εντοπισμός προσφορών και ευρωπαϊκών προγραμμάτων
• Αξιολόγηση προσφορών/προτάσεων για συμμετοχή
• Συγγραφή προτάσεων (τεχνική και οικονομική προσφορά)
• Υποβολή προτάσεων
• Ανάπτυξη των σχέσεων, της επικοινωνίας και της συνεργασίας με όργανα, υπηρεσίες και φορείς στην ΕΕ τόσο στην
Κύπρο όσο και στην Ευρώπη
• Αναζήτηση συνεργασιών στο εσωτερικό και στο εξωτερικό για εξασφάλιση χρηματοδότησης κοινών δράσεων μέσω
συμμετοχής σε συμβάσεις (συνεργάτες, χορηγοί επικοινωνίας, κοινοπραξίες κλπ)
• Παρακολούθηση των εξελίξεων στην Ευρωπαϊκή Πολιτική που επηρεάζουν τις δημόσιες συμβάσεις και χρηματοδοτήσεις
της ΕΕ
• Παρακολούθηση των εξελίξεων στην Κύπρο που επηρεάζουν τις δημόσιες συμβάσεις
• Διαχείριση Έργων (project management) σε συνεργασία με τη διεύθυνση και τους λειτουργούς άλλων τμημάτων

Απαιτούμενα Προσόντα:
• Πτυχίο στα οικονομικά, πολιτικές επιστήμες, ευρωπαϊκές σπουδές, διοίκηση ή άλλο συναφή κλάδο
• Καινοτόμος τρόπος σκέψης και ικανότητα υλοποίησης
• Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (προφορική και γραπτή)
• Εξαίρετη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήση διαδικτύου
• Προηγούμενη πείρα στη συγγραφή και υλοποίηση ευρωπαϊκών προγραμμάτων απαραίτητη
• Επικοινωνιακή και ευχάριστη προσωπικότητα
• Οργανωτικές ικανότητες

Απολαβές:
Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΌ ΣΗΜΕΊΩΜΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και καλυπτικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύ-
θυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη «Tenders24», μέχρι τις 31 Οκτωβρίου 2024.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα.

Post expires at 9:39am on Friday November 1st, 2024